Култура

СЕ ЌЕРДОСАА

Европа здај, би кликнале словенците. Данке Дојчланд би испеале хрватите. Еве слики и текст од “дострелот“ на Хрватска во ЕУ. Слики на кои се радуваат Ацо Кабранов, Борјаn Јовановски и слични ауспуси. http://www.24sata.hr/domace-zvijezde/sretno-mladenci-vjencali-se-drazen-ilincic-i-alen-kovac-425604?utm_medium=Status&utm_source=Facebook&utm_content=425604&utm_campaign=24sata+Facebook+status

МЕДО и ЧЕВРЕ

СИТЕ ПАРИ ОД МИНИСТЕРСТВОТО ЗА КУЛТУРА НАМЕНЕТИ ЗА ДОМАШНИ ФИЛМОВИ ЗАВРШУВААТ ВО ЏЕБОТ НА СДСМ! На филмот До балчак продуцент беше Данчо Чевревски. На филмот Ослободување на Скопје продуцент е Медо Тозија. Продуцент на Соба со пијано е Тони Салковски. Чевре е лустриран кодош, Медо е вечниот прв соработник на Бранко Црвенковски а Тони е доскорашниот сопруг на Наташа Савова. ВМРО очигледно нема продуцентски кадар?!

ШАНАЦ ЛЕЃЕНДА

Toni Sanac Mihajlovski сподели врска. Вчера во близина на Skopje Го изјави тоа баш оној што во сите свои филмови ја оцрнува сопствената земја и својот народ. Во првиот не претстави како две племиња кои се тепаат по планини(многу пред тоа да се случи навистина?),монасите ни бегаат од манастирите за жени,се возиме со автобуси од други филмови и времиња а ние македонците сите сме брадосани и се шетаме со пушки

РЕСПЕКТ МАРТИНА

Tamo gdje vječno sunce sja…♡ 08 RUJ 2014 by martinatina9 in Nekategorizirano Ovaj post neću započeti još jednom izmišljenom pričom. Ovaj put ću pisati o jednoj državi koja ima najdivniji narod, pun ljubavi za svakoga. Moj prvi razlog zbog kojeg sam zavoljela Makedoniju je, nikad ne prežaljeni Toše. Svojom ljubavlju prema njoj, koju je iskazivao u svakoj mogućoj prilici, rezultiralo je tada činjenicom da je samo pitanje vremena kada ću

ЕВРОВИЗИЈА - СКАНДАЛ

Тијана Дапчевиќ, заедно сосе својата сестра на која македонците и се мизерни, излезе на прес конференција и соопшти дека НЕ ГИ ПРИЗНАВА РЕЗУЛТАТИТЕ на годинешнава Евровизија. Сестрите бараат да им се признае дека победиле на Евровизија 2014-та. Инаку, веќе никогаш нема да влезат во институциите на Евровизија. Оваа нивна постапка наиде на огромно воодушевување и поддршка помеѓу нивните фанови.

Пролетните модни комбинации збогатете ги со “mint" нијанса

И оваа пролет пастелните бои ке бидат задолжителни, во тренд се и светло жолта, портокалова и секако mint(зелено-плава), која ги одбележа ревиите на сите познати брендови. Ако и нема доволно сонце, облеката со овие нијанси дефинитивно ќе ви го поправи расположението.

ЗАБОРАВЕТЕ НА ПИЈАЛОК СО ПАРЧЕ ЛИМОН

Пијалок со парче лимон не треба да нарачувате во кафиќите и рестораните затоа што парчињата лимон содржат голем број на бактерии.Лимонот е познат по своите антибактериски својства, меѓутоа голем број на микроорганизми можат да се задржат на кората и внатрешноста на цитрусот кога се сече на парчиња.