Здрав Живот

Ѕвездичките сега нека ве греат

Не го сакаа Рускиот тек, сега ќе се греат со звездичките од еу. Грујчо, кој потпиша гасовод беше диктатор, црпнатиот кој им ја покачи цената на струјата,не обезбедија доволно јаглен и алтернативни извори на енергија е ослободител. Малку е ова за овај народ. Тоа што е добро е добро, тоа што е лошо е лошо,без разлика на личноста или партијата. Пингов Владимир 08.01.22

Катастрофа на ѕверовите

1 0 0 % (за блиската иднина) Кога не би бил сигурен дека најголемата измама во историјата на човештвото ќе заврши со катастрофа на ѕверовите кои ја создадоа, веднаш би се откажал од сѐ и би заминал таму кадешто никој нема да ме најде. Сигурен сум и верувам 100% во таа нивна катаклизма. Доколку не е така, сѐ друго би било бесмислено. Притоа, не се работи за ирационален, т.н. токсичен

Колакушиќ

. Драги колеги, Неонацизам, сертификати за Ковид-19 (Ausweis) и иднината на Европа и светот По една година вратите на Европскиот парламент повторно се затвораат, овојпат не за сите европратеници и вработени, туку само за оние кои размислуваат со своја глава и не сакаат да му се потчинат на растечкиот неонацизам. Со вчерашниот ден, 27 октомври 2021 година, официјално зачекоривме во неонацизмот и во новото мрачно доба што започнува на 3

Шанац заразен!

Шанац се заразил од Ковид 19! Шанац предходно се вакцинирал против Ковид! А и ги почитувал сите мерки!!! Ја постирав информацијата, за веднаш во коментарите да добијам објаснување од некој smart ass: “Vakcinata ne stiti od zaraza, tuku od teska forma na bolesta po zarazuvanje”. Оваа изречена глупост кореспондира со зборовите и објаснувањата на мои пријатели кои се вакцинирани, кога ќе ги прашам “што ти требаше”? Па, да искористам уште

Боље жив него мртав

ПОРАЗИТЕЛНО Многумина “антиваксери” денеска ја објавија оваа едноставна, но застрашувачка статистика. Знаете, тоа се истите луѓе кои ги плукавте и навредувавте, бидејќи вие знаевте се. Најлудите од вас посакаа и в затвор да ги стават, да ги немало. Засега се “само” дискриминирани, душите вистинољубиви. Додека вие врескавте и убедувавте луѓе да се пелцуваат, “антиваксерите” не ве прозваа, барем не како што заслужувате. Само објавија факти. Поразителни. Извинете, но јас ќе

Штетноста од носење маски

Нека не ве мрзи да прочитате и да се освестите дека од нас зависи дали ќе останеме овци! Една од последиците на носењето маска , со часови, предизвикува хипоксија. Хипоксијата буквално значи “низок кислород”, но се дефинира како недостаток на количеството на кислород што ги достигнува ткивата на телото. Кога возрасен носи маска 8 часа, кога ќе почувствува некој од симптомите подоле, свесен е и резонира дека нешто му се

Стратегија за влез во кафана

ВАКЦИНАЦИОНИ КАРТИ Добредојдовте. -Здраво, маса за двајца, те молам. -Сигурно, Вашето  име? -Перо. -Одлично. И дали вие и вашиот гостин ги имате вашите картички за вакцинација? -Хмм добро прво. Ќе Може ли да ни кажете кој ќе биде нашиот сервер? -Ахххм, изгледа Трпе ќе ти биде сервер вечерва. -Одлично. Може ли да ни ја покажете картичката за вакцинација на Трпе? -Аххххм … -И, исто така, дали може да ми дадете

Крум Велков

НЕ СМЕ СЛЕПИ (неуспешна провокација) Не успеав да отпатувам на протестот во Скопје вчера, но видов се што треба: протестот беше под силен обид за саботажа со комплетно сценарио за таа намена. Иницијатор: непланиран говорник, кој можеби смета дека прави добро, подбуцнат од “структури” околу него. Особено “читливи” се вулгарните дофрлања кон говорничката, која се обиде да го сопре. Која служба и дали само една учествувала во обидот за саботажа

Дали ако се боцкам сум глуп? Да.

преземено и дотерано — Прашања во врска со боцкањата? 🤔👉⚠️⚠️⚠️ – Дали ако се боцкам ќе може да влезам во затворена просторија без маска? -Не ! – Дали ако се боцкам ќе може да патувам без тестирање ? -Не ! -Дали ако се боцкам нема да држам дистанца од 2 метри? -Не ! – Дали ако се боцкам произведувачите,докторите,владата ќе ми гарантираат дека ништо нема да ми се случи? -Не