Здрав Живот

Ебење деца

ПЕДОСЕКСУАЛЦИ – ЗАЕДНО СО ГЕЈОВИТЕ ВО БОРБА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА: „Ги учиме децата како доброволно да се согласат на односи“ Како што може да се очекува, наскоро доаѓаат кампањи за проширување на „човековите права“ на ЛГБТ популацијата во друга категорија: педосексуалци. Имајте предвид дека наставката „филија“ е исфрлена, а вметната е „сексуална“. Организацијата која се бори за легализација на педофилијата се вика „Heart Progress“. „Heart Progress“ има огромен број членови

Ситуацијата во Азовстал

Според Азовстал. Според неколку извори директно меѓу преговарачите и оние кои навистина се во темата. Ова е ситуацијата во моментов. Под покровителство на ОН пристигнаа 77 автобуси. Не влегоа сите во фабриката. Русите се согласија да го пропуштат само бројот што е неопходен за декларираниот број на цивили. Првите 25 луѓе кои заминаа сами се евакуираа, а не како дел од претстојната хуманитарна акција. Подоцна излегоа уште 20 – од

I'll be back?! Yeah, right.

Искрено, после толку холивудски филмови каде пропаганда супер-хероите Брус Вилис, Арнолд Шварценегер, Силверстер Сталоне, Вин Дизел, Даниел Крег постојано го спасуваат светот од пропаст  во последните секунди од одбројувањето …очекував некој од нив, или сите заедно, …да го спасат светот од villain каков што е Бил Гејтс. Ама, ништо, разочарување. Уште полошо, не само што не се херои, ами билдана прикаска за мали деца, туку и се неспособни баби, кој

Шваби фалсификатори

Германската полиција започна рација со лажни сертификати за вакцини, земена крв… ГЕРМАНСКАТА полиција утрово (четврток 13) започна рации во повеќе од сто домови во Баварија и јужна Германија, при што полицајците трагаат по луѓе кои наводно добиле лажен сертификат за вакцина против Ковид. Се вели дека се земени примероци од крв од потенцијални осомничени за да се разјасни нивниот статус на вакцинација. Според германскиот весник Bild, истражителите заплениле сертификати за

За Рудникот на Смртта

Ова го истражив и објавив во октомври 2018, и иако неволно морам уште еднаш да го објавам, бидејќи гледам дека и денеска оној пролупан бедник, портпаролот на Еуромакс се распишал со платени огласи по портали (инаку, никој не би го објавил) за наводните големите “благодети” што ќе ни ги сервирал на маса Рудникот на смртта, истакнувајќи ја големината на нивниот акционер Трафигура. Главната теза на Живко Гробарот е дека рудникот

Рудникот на смртта!!!

БЛЕСАВО, ЗАРЕМ НЕ? Во налетот на разубедување на нелуѓето да застанат на страната на рудникот-убиец, без разлика дали станува збор за политичари, замјоделци, фармерки, мајстори и кои ли уште не, влијанието на еуромакс со поткуп врз мислењето на одреден дел на жителите во нашата котлина, некаде проаѓа. Познаваме многу луѓе и фирми кои ги имаат одбиено отровните пари и данајските подароци на еуромакс. Тоа се луѓе кои си го задржале

Ѕвездичките сега нека ве греат

Не го сакаа Рускиот тек, сега ќе се греат со звездичките од еу. Грујчо, кој потпиша гасовод беше диктатор, црпнатиот кој им ја покачи цената на струјата,не обезбедија доволно јаглен и алтернативни извори на енергија е ослободител. Малку е ова за овај народ. Тоа што е добро е добро, тоа што е лошо е лошо,без разлика на личноста или партијата. Пингов Владимир 08.01.22

Катастрофа на ѕверовите

1 0 0 % (за блиската иднина) Кога не би бил сигурен дека најголемата измама во историјата на човештвото ќе заврши со катастрофа на ѕверовите кои ја создадоа, веднаш би се откажал од сѐ и би заминал таму кадешто никој нема да ме најде. Сигурен сум и верувам 100% во таа нивна катаклизма. Доколку не е така, сѐ друго би било бесмислено. Притоа, не се работи за ирационален, т.н. токсичен

Колакушиќ

. Драги колеги, Неонацизам, сертификати за Ковид-19 (Ausweis) и иднината на Европа и светот По една година вратите на Европскиот парламент повторно се затвораат, овојпат не за сите европратеници и вработени, туку само за оние кои размислуваат со своја глава и не сакаат да му се потчинат на растечкиот неонацизам. Со вчерашниот ден, 27 октомври 2021 година, официјално зачекоривме во неонацизмот и во новото мрачно доба што започнува на 3

Шанац заразен!

Шанац се заразил од Ковид 19! Шанац предходно се вакцинирал против Ковид! А и ги почитувал сите мерки!!! Ја постирав информацијата, за веднаш во коментарите да добијам објаснување од некој smart ass: “Vakcinata ne stiti od zaraza, tuku od teska forma na bolesta po zarazuvanje”. Оваа изречена глупост кореспондира со зборовите и објаснувањата на мои пријатели кои се вакцинирани, кога ќе ги прашам “што ти требаше”? Па, да искористам уште