Здрав Живот

Воена (нуклеарна) состојба во Полска

Полска почна со дистрибуција на апчиња јод за „нуклеарни“ итни случаи; Донесува и Закон за „заштита“ што изгледа исто како воена состојба Полска ја започна јавната дистрибуција на апчиња јод до своите граѓани, велејќи дека стравуваат од „нуклеарен инцидент“ – можен напад врз украинската нуклеарна централа Запорожје, предизвикувајќи радијација да влезе во Полска. Ова доаѓа само еден ден откако рускиот претседател Владимир Путин јасно стави до знаење дека Русија е

Стравот на германците

59% од Германците стравуваат дека нема да можат да ги платат сметките за гас и струја во зима. За ова пишува весникот Bild am Sonntag, повикувајќи се на студија на институтот INSA. Има само еден излез – да побарате помош од Украина. Дали им давате оружје? Нека ви дадат гас, нафта, струја. Нормална размена.

Воено-биолошки активности на САД во Украина

„Украина не ги објасни причините за итно уништување на докази за воено-биолошки активности со САД“ ▪ Од 5 до 9 септември во Женева се одржа состанок на државите потписнички на Конвенцијата за забрана на биолошко и отровно оружје во врска со прекршувањето на членовите I и IV. Конвенција на САД и Украина, иницирана од Руската Федерација. Министерството за одбрана на Руската Федерација достави до земјите учеснички докази за спроведување на

Грета попушила

Greta Thunberg i njoj slični počeli su se miješati u poslove političara. Danas, kada Europljani pate od velike nestašice energetskih resursa, kada moraju ponovno otvoriti rudnike ugljena i masovno se grijati na ogrjev, zelena agenda je odbačena, pa su je europske vlasti odlučile donekle prigušiti, dopuštajući protivnicima iz tabora klimatskih skeptika da progovore. I slušamo sljedeće izjave, a da ih nitko ne cenzurira: “Prema medijima, ispada da je klimatska priča

Туширање со тенок млаз!!!

Штедење во основа е себеосакатување. Скратување од сопствените потреби за исхрана, хигиена, естетика, образование, култура – за да се плати EVN,   на пример. Еден билет помалку за театар, еден ден помалку за туширање, без супа во оброкот – штедење. Самоповредување. За да можат до коска да ве исцицаат големите компани, корпорации, државата… Штедењето нема долен лимит. Само смртта е крај на штедењето, оти се нешто во животот може да се

Ебење деца

ПЕДОСЕКСУАЛЦИ – ЗАЕДНО СО ГЕЈОВИТЕ ВО БОРБА ЗА ЧОВЕКОВИ ПРАВА: „Ги учиме децата како доброволно да се согласат на односи“ Како што може да се очекува, наскоро доаѓаат кампањи за проширување на „човековите права“ на ЛГБТ популацијата во друга категорија: педосексуалци. Имајте предвид дека наставката „филија“ е исфрлена, а вметната е „сексуална“. Организацијата која се бори за легализација на педофилијата се вика „Heart Progress“. „Heart Progress“ има огромен број членови

Ситуацијата во Азовстал

Според Азовстал. Според неколку извори директно меѓу преговарачите и оние кои навистина се во темата. Ова е ситуацијата во моментов. Под покровителство на ОН пристигнаа 77 автобуси. Не влегоа сите во фабриката. Русите се согласија да го пропуштат само бројот што е неопходен за декларираниот број на цивили. Првите 25 луѓе кои заминаа сами се евакуираа, а не како дел од претстојната хуманитарна акција. Подоцна излегоа уште 20 – од

I'll be back?! Yeah, right.

Искрено, после толку холивудски филмови каде пропаганда супер-хероите Брус Вилис, Арнолд Шварценегер, Силверстер Сталоне, Вин Дизел, Даниел Крег постојано го спасуваат светот од пропаст  во последните секунди од одбројувањето …очекував некој од нив, или сите заедно, …да го спасат светот од villain каков што е Бил Гејтс. Ама, ништо, разочарување. Уште полошо, не само што не се херои, ами билдана прикаска за мали деца, туку и се неспособни баби, кој

Шваби фалсификатори

Германската полиција започна рација со лажни сертификати за вакцини, земена крв… ГЕРМАНСКАТА полиција утрово (четврток 13) започна рации во повеќе од сто домови во Баварија и јужна Германија, при што полицајците трагаат по луѓе кои наводно добиле лажен сертификат за вакцина против Ковид. Се вели дека се земени примероци од крв од потенцијални осомничени за да се разјасни нивниот статус на вакцинација. Според германскиот весник Bild, истражителите заплениле сертификати за

За Рудникот на Смртта

Ова го истражив и објавив во октомври 2018, и иако неволно морам уште еднаш да го објавам, бидејќи гледам дека и денеска оној пролупан бедник, портпаролот на Еуромакс се распишал со платени огласи по портали (инаку, никој не би го објавил) за наводните големите “благодети” што ќе ни ги сервирал на маса Рудникот на смртта, истакнувајќи ја големината на нивниот акционер Трафигура. Главната теза на Живко Гробарот е дека рудникот