Забава и Мода

ФЕМИНИЗМОТ Е ДЕМОДЕ

Како што минува секоја мода, така и модата на феминизмот, жените без обврски, жените без потомство, баханалиите и перверзијата, заминува во историјата. Вече не е ИИ да си феминист, туку да си анти-феминист. Жените почнаа да е борат за своита права да се она што се – ЖЕНИ. Времето на жени со ботокси, вештачки усни, лажни цицки, дигнати газови и синтетички цели делови од телата, заврши. Сите Мелити, Маријани, Лили

УМРЕ ЏЕМС ГАРНЕР

Еден од моите најомилени глумци, почина на 86-годишна возраст. Спејс Каубојс, Гоемтоо бегство, Маверик… Actor James Garner of “The Rockford Files” dead at 86 Reuters By By Steve Gorman 5 hours ago James Garner holds out his arms at the 11th annual Screen Actors Guild awards. . View photo File photo of James Garner at the 11th annual Screen Actors Guild awards at the Shrine Auditorium in … By Steve

ЕВРОВИЗИЈА - СКАНДАЛ

Тијана Дапчевиќ, заедно сосе својата сестра на која македонците и се мизерни, излезе на прес конференција и соопшти дека НЕ ГИ ПРИЗНАВА РЕЗУЛТАТИТЕ на годинешнава Евровизија. Сестрите бараат да им се признае дека победиле на Евровизија 2014-та. Инаку, веќе никогаш нема да влезат во институциите на Евровизија. Оваа нивна постапка наиде на огромно воодушевување и поддршка помеѓу нивните фанови.

Пролетните модни комбинации збогатете ги со “mint" нијанса

И оваа пролет пастелните бои ке бидат задолжителни, во тренд се и светло жолта, портокалова и секако mint(зелено-плава), која ги одбележа ревиите на сите познати брендови. Ако и нема доволно сонце, облеката со овие нијанси дефинитивно ќе ви го поправи расположението.

РЕЈТИНГ

Чувството кога РАДИО емисијата ти е неколку стотини па и неколку илјади пати по ГЛЕДАНА на Јутјуб од другите радио колеги. И, кога е по гледана од најголемиот број Телевизиски емисии на телевизиите и телевизиичките. ПРАЈСЛЕС.