milenkonedelkovski

ЕКСКЛУЗИВНО од СДСМ

Дудинка дојде до ексклузивна информација за новата химна, новиот слоган и новата стратегија на СДСМ. Сето заедно е пренесено на транспарент што ќе се виори пред секој чин на СДСМ уличната демократија. Дудинка ексклузивно го објавува трнспарентот на СДСМ. Напомена: Квалификацијата од постерот се однесува на менталната состојба.

ЃЕРО (пази) ТРУПЕЦ

Најзгодниот младиќ, најлепшиот дечко у нас, Бранко Героски никако да се “произнесе“ за сечењето дрва во Центар. На улица Ѓорги Пешков, поточно кажано. Лично претпоставувам дека Геро е зафатен со испарачувањето на МИЛИЈАРДАТА на Србија, ама ферски би било и ова да го обзнани. Зачудувачки е и дека најнеталентираниот режисер на сите времиња Владимир Милчин не постира ништо на оваа тема. Кога го “бранеа“ Бристол, Милчин беше дежурен на својата

А, ДЕЦАТА?

Луѓево на сликава, слика од која итро се повлече да ја нема Радмила Шекеринска, свесни ли се што остваат на своите поколенија? Клетвата од роднините и пријателите на Струмичките студенти ја стигна нивната егзекуторка Мара Минанова. Таа животот го заврши во сопствените фекалии. Сестрите неможеле да ја одбранат од поривот гомната да си ги јаде. Егзекуторите, како и нивните синови вечно се проколнати. Егзекуторот/наредбодавец за убиството на Кочо Рацин имаше

ПРЕДАВНИЦИ

За историјата мора да остане забележено дека овие лица работеле за интересите на грчката кауза МАКЕДОНИЈА и МАКЕДОНЦИТЕ ДА ГИ СНЕМА. Заради ли;ни амбиции, фрустрации и комплекси, но и заради дебело платени конта во грчки банки, станови и апартмани на Халкидики, бизнис зделки и слично, ови персони sе ПРЕДАВНИЦИТЕ нa МАКЕДОНИЈА. Историјата ќе им суди понатаму, народот ќе им пресуди сега. Еве ги по име и презиме партиите и пратениците

ИВОР ПУДЛИЦАТА

“Тажната“ вест дека Ивор Мицковски не сакал да гостува во мојата емисија во следната сезона 2014/15 ја дознав во Германија, каде сум на релација Лајпциг – Базел (Швајцарија) каде договарам гостување на интелектуалци од Европа за следната сезона. Кратко ќе искористам и да ја погледнам пријателската фудбалска средба што вечерва (понеделник) ја игра фудбалската репрезентација на Македонија против Камерун. Најнапред да кажам дека е недостаток на домашно воспитание приватна порака

БЕЗИМЕНИ ДИПЛОМАТИ!!!

Во Скопје наводно да ти постоел Дипломатски клуб. Демек наш, од нашите дипломати. Тие денеска преку Виктор Габер дадоа изјава во која ги напаѓаат Јанко Илковски и Миленко Неделковски. И, за да се има информација кои се тие Дипломатски клуб, се оди на нивната веб страна. И, на веб страната кажува дека нема членови. Барем нема имиња? Во тајност се кријат, или ги нема? Викторе Гебере, дете на мајка, кои

ДИПЛОМАТИТЕ, БЕ!!!

Две работи: 1. Германската амбасадорка Гудрун Штајнакер избегнала да присуствува на свеченото отворање на Дрекслемаер во Кавадарци. Германската фирма веднаш барала објаснување од германската канцеларка Меркел. Гудрун веднаш пота била викната на дебело рибање во Минситерството за надворешни работи на Германија. 2. Пред некој ден Министерството за надворешни на Македонија ги поканило менаџерите и сопствениците на најголемите комапнии од Македонија на консултации. Таму им било кажан дека американската амбасада во

АПАНАЖА

Најголемите и најбучните пратеници што се залагаа(т) за бојкот на институциите на државата, кротко си побараа апанажа. Меѓу нив, посветенит играч во кладилница Сафет Бишевац, најбогатиот досегашен парламентарец Фијат Цаноски, Андреј Петров кој е вработен и лапа плата во Систина болницата, пребогатата струмичанка Цветанка Иванова и други. Апанаша ќе лапат и Макрадули, Емилијан и Ленче… Со среќа трошење парите.